Suholó néptánccsoport
OKTATÓINK
|
|
|
Tárnoki Bea |
Zákányi Melinda (Tyúkanyó) - minden csapat
okleveles néptánccsoport-vezető és pedagógus
Családomból hozom magammal a néptánc és a kézműves alkotás készségeit, tiszteletét és a pedagógus hivatást, melyeket széleskörű tanulmányok segítségével magas szakmai színvonallal egészítettem ki. Ezt az örökséget nagy szeretettel adom tovább családomon belül, a néptánccsoportban és immár az egyesületen keresztül széles körben is.
Anyai ágon a Gyöngyösbokréta mozgalomból és különleges hímzéséről is ismert Karádról származom. Nagyanyám tagja volt a bokréta énekkarának. Tautner Ilona szervezésében gyönyörű lakástextiliákat hímzett. Ezek gyakran megjelennek előadásainkon díszletként, kiadványainkon mintaként, a logónkba is beleterveztem. Édesanyám pedig egyenesen Horváth Jánostól, a népművészet mesterétől tanulhatott táncolni. Apai ágon Belső-Somogyból, Kadarkútról származom. Így ízig-vérig somogyi menyecskének mondhatom magam.
Én már a sok nemzetiségű lakosságáról, ezáltal sokszínű kultúrájáról és néptáncvilágáról ismert Baranyában nevelkedtem. Ezért vagyok nyitott a magyar mellett más népek tánckultúrája felé is.
Középiskolába kerülve kezdtem el néptáncolni. Kisebb megszakításokkal azóta folyamatosan táncolok: különböző együttesekben, tanfolyamokon, mesterkurzusokon bővítettem és mélyítettem tánctudásom.
2012-ben meghívásra fogtam bele a néptánc tanításába Káposztásmegyeren, egy Budapest széli lakótelepen. A Hagyományok Háza képzésein Sándor Ildikó, Tálas Ágnes, Bakonyi Erika, kezdeti mentoraim segítségével hamar elvarázsolt a népi játékokban és magában a táncban rejlő hatalmas fejlesztő erő. A gyermekeket komplexen, minden területre kiterjedően – fizikai, tanulási, pszichés és szociális téren egyaránt – intenzíven tudjuk fejleszteni, amire a mai képernyőcentrikus világunkban sokkal nagyobb szükség van, mint valaha. Ez a felismerés megerősítette elkötelezettségemet, és a meggyőződést, hogy a hagyományápolás, értékőrzés mellett komoly praktikus létjogosultsága van e tevékenységeknek mai modern életünkben.
A tanítóképző főiskola elvégzése segített kibontakoztatni az örökölt pedagógiai attitűdömet és átfogó rendszerbe helyezni tudásomat.
A Fehérvári Alba Regia Táncegyesület néptánccsoport-vezetői képzésén néptánctanítási, folklór és szervezet-működtetési vonalon is sok új ismeretre tehettem szert.
Az egyesület működtetésében sokat segít korábbi MBA menedzser diplomám is, látásmódomban és kiadványaink készítésében pedig profi fotós múltam.
Azóta is folyamatosan képzem magam néptánc és pedagógiai vonalon egyaránt. Teszem mindezt azért, hogy minél többet, minél könnyedebben tudjak átadni az új generációnak ebből a csodálatos kultúrából.
Közben kialakult a sok saját fejlesztésű módszert és megközelítést tartalmazó tanítási stílusom, amiit 2023 májusában publikáltam a Pedagógia LaPOK 6. számában. Három alappillére: a játékosság, az intenzív képességfejlesztés és a pozitív megerősítés.
Munkám jutalma, amikor a próba végi lecsendesedéskor
hozzám bújnak, átölelnek a kisebb gyerekek, majd megizzadva, boldogan röppennek ki a próbateremből.
Hetényi Levente - Gyarapodó és Siheredő csapat
Országos Ifjúsági Szólótáncverseny kétszeres döntőse
Ezüstbojtos táncos
Gyarapodó és Siheredő csapat
Lakótelepi gyerekként nagyon különleges világ volt számomra a néptánc világa, a gyönyörű viseletek, a magával ragadó mozdulatimprovizáció, összetartó közösségek, lenyűgöző színpadi műsorok. Majd ahogy siheredtem, egyre több és több érték mutatkozott meg számomra a népi kultúra álltal.
Több néptáncegyüttesben is táncoltam szólistaként, megjártam számos magyarországi fesztivált, szólótáncversenyt, még a Fölszállott a pávában is szerepeltem. Mindezek nagyon sok jó élménnyel és tapasztalattal gazdagítottak, és ismeretségeket, barátságokat adtak a számomra.
Ezeket a néptánc által képviselt értékeket és életformát adom át a táncpróbákon a gyermekeknek. Sokszor öröm velük megosztani tapasztalataimat észrevételeimet, hiszen az esetek nagy részében ezek nekem is új impulzusokból adódnak, mert a mai napig jómagam is néptáncpróbákra járok és aktív táncosként tevékenykedem az oktatás mellett. Nagyon nagy ajándéknak tartom, hogy taníthatok nálam nem sokkal fiatalabb táncosokat, és hozzájárulhatok sokrétű fejlődésükhöz, felnőtté válásukhoz. Ami azonban mindezen értékek közül a számomra a legcsodálatosabb, hogy a néptáncpróbák alkalmával nem csak a gyerekek kapnak tőlem fejlesztést és iránymutatást, hanem én is több lehetek az ő szeretetük, intelligenciájuk, kreativitásuk által, ezért is ez a mottóm:
Tanítva tanulni.
Tárnoki Bea - felnőtt kezdő csapat - népi ének
énektanár, népdalénekes, Népművészet Ifjú Mestere
Szülőfalum Sárisáp, Komárom – Esztergom megyében, itt végeztem el az általános iskolát. Zenei tanulmányaimat a dorogi Erkel Ferenc Zeneiskolában kezdtem fuvola szakon.
9 éves koromban énekeltem először a Magyar Rádióban Dimény Judit műsorában, melyet véletlenül meghallott Kiss József filmrendező és meghívott, hogy énekeljek egy Erdélyről szóló filmben, melynek címe: A tűznek nem szabad kialudni. 1989-ben a zenei anyag lemezen is megjelent. Ekkor találkoztam Birinyi Józseffel, aki a film zenei rendezője volt. Ő meghívott a népzenei táborába, ahol megismerkedtem Budai Ilonával.
1990-től az Óbudai Népzenei Iskola növendéke lettem, ahol népi éneket és kobzát tanultam Budai Ilonától és Kobzos Kiss Tamástól.
Az Óbudai Népzenei Iskolában ismerkedtem meg a Téka együttes két tagjával Havasréti Pállal és Lányi Györggyel, ők arra gondoltak, hogy kipróbálnak az együttesben énekesként, így lettem a Téka együttes tagja. 1991-ben a Magyar Művészetért díjat, 2006-ban pedig a Bartók Béla emlékdíjat nyertük el. A Téka együttessel bejártuk Európa szinte valamennyi országát, és koncerteztünk az USÁ-ban, Kanadában és Ausztráliában is. Sok éven át voltak népzenei táboraink, és állandó táncházaink.
1996-ban szólóban a Népművészet Ifjú Mestere díjban részesültem.
A középiskolát Budapesten a Leövey Klára Gimnáziumban kezdtem, majd átjelentkeztem Fótra a Népművészeti Szakközépiskolába és itt érettségiztem néptánc szakon. Az Apor Vilmos Katolikus Főiskolára, diplomáztam tanító szakon, ének-zene műveltségi területen.
A főiskola elvégzése után az ürömi József Nádor Általános és Művészeti Iskolában kezdtem dolgozni, ahol népi éneket, népi furulyát és kobzát tanítottam a gyerekeknek.
2016. márciusától a Csalogány Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Gyógypedagógiai Intézményben tanítok éneket értelmileg akadályozott gyermekeknek és fiataloknak. Nagy kihívás, de cserébe nagyon sok szeretetet kapok.
Fiatal korom óta az a célom, hogy
minél szélesebb körben megismertessem az emberekkel a magyar néphagyomány,
azon belül a magyar népzene értékeit és szépségét.
Hírek
A május 13-i héten szeretettel várunk minden érdeklődőt próbáinkra és foglalkozásainkra. Egy héten át megtekinthetitek a próbákat, sőt ingyenesen részt is vehettek, beállhatnak közénk táncolni és játszani.
Fontos, hogy váltócipőt és kényelmes, sportos - akinek van, táncos ruhát hozzatok magatokkal!
Vezetőnket, Zákányi Melindát Hornyák-Kövi Franciska meghívta az Újpest TV Mozaik című kulturális műsorába. A néptánc gyönyörű világáról és a modern agykutatási eredményekre épülő Suholó módszerről beszélgettek.
Fantasztikus hétvégét tölthettünk Decsen, ahol a "Gyögyösbokréta" Hagyományőrző Egyesület vendégszeretét élvezhettük. A változatos programból a legizgalmasabb az volt, hogy az esti táncházban együtt karikázhattunk és a helyi citera-tambura zenekar élő muzsikájára együtt táncolhattunk a hagyományőrző táncosokkal. Részletes beszámoló hamarosan.
...és pihentető, feltöltő energiákkal teli tavaszi szünetet!
No és a lányoknak sok locsolót! Idei elegáns locsolóversikénk:
"Hajnali harmatban, selyemfüves réten
Ezer virág friss illatát kalapomba mértem.
Rozmaringos hintón repültem idáig,
Kéknefelejcs, tulipános, takaros kis házig.
Van ennek a háznak olyan virágszála,
Kinek harmat rózsavíztől kivirul orcája?"
Tavaszi szünet utáni első próbák a 2024. április 8-ával kezdődő héten.
Nagy örömünkre szolgál, hogy idén is sokan velünk tartottatok Virágvasárnapi zöldágjárásunkra.Bár igen hűvös, de szép napos, bodorfelhős időben hívogathattuk a tavaszt, ébreszthettük a természetet.
osonci Luca és Bonyhádi Bea idén indultak először versenyen. Az Örökség egyesület Közép-Magyarországi Régiójának Szólótáncversenyén a kezdő szólisták kategőriában Kiskeszkenős díjat vehettek át
Forrás: https://suholo-ncs.hu/eredmenyeink/
Losonci Luca és Bonyhádi Bea Kiskeszkenős díjat nyertek életük első versenyén.
Pálinkás Marcell a Ráckevi III. Ifjúsági szólótánc Fesztiválon Aranybokrétás címet érdemelt ki táncával és a szilágysági férfitáncáért különdíjat is kapott.
Táncház a SUHOLÓ Néptánccsoporttal és a TÉKA együttessel
2024. január 27. szombat, 16:00-20:00
Helyszín: Lóverseny téri Közösségi Ház (1048 Budapest, Lóverseny tér 6.)
Szeretettel várunk mindenkit farsangi táncházunkba: A Márton napi és a tavalyi farsangi táncház alapján fantasztikus hangulat ígérkezik.
A Suholó pacsirták arany minősítést értek el a kerületi népdaléneklési versenyen.
Az iskolakezdéssel együtt indulnak a Suholó próbái is a január 8-i héten a 2024--es évben.
Rögtön farsangi időszakkal: csupa hangoskodással, huncutsággal, mókával, kacagással, és persze sok-sok tánccal.
Gyarapodó: 01.08 hétfő 16:45
Siheredő: 01.08 hétfő 16:45
Surjány: 01.08 hétfő 18:15
Kerimbaba: 01.09 kedd 16:45
Mándurka: 01.09 kedd 17:30
Tipegő: 01.10 szerda 10Í:00
Ciriburi: 01:10 szerda 18:30
Rendezvény előzetes januárra:
Január 27-e szombat 16-20 óráig - Suholó Farsangi Kavalkád a Téka együttessel a Lóverseny téri Közössségi Házban
Karácsonyi ünnepségünkön idén a család volt a középpontban. A család tagok együtt léptek fel, sok szép
műsorszámot mutattak be a legkülönfélébb műfajokban. A mikulás is megérkezett manóival és sokféle finomsággal.
Már most jelezhetitek részvételi szándékotokat a Suholó néptánccsoport csapataiba. Minden csapathoz lehet csatlakozni januártól.
A képző csapatba rövid beszélgetést és képességfelmérést követően, a többi csapatunk életébe pedig rögtön be lehet kapcsolódni.
Új csapatot is indítunk a Megyeri iskolában a kisiskolás diákok számára.
A Meríts a forrásból tudásunkat rögtön kamatoztatva egy új produkcióval készültünk az újabb felkérésre, a Babits Mihály Gimnázium szalagavatójára.
A Riz Levente Sportcsarnokban a hatalmas teret különleges, nehéz koreográfiai megoldásokkal igyekeztünk betölteni, amit fiatal koruk dacára táncosaink kiválóan megvalósítottak.
A Csoóri Sándor Alap támogatásával készített új viseleteket is itt mutattuk be először.
#csoorisandoralap #egyuttmukodes
December 13-án délután a Luca napi szokásokat felelevenítő interaktív programmal és a karácsonyi süteménysütést megidéző játékos, vidám táncházakkal szórakoztattuk a Megyeri Úti Általános Iskola diákjait és az iskolanyitogató programra érkező kis óvodásokat.
A programra szintén a tankerülettel és az iskolával való kiváló együttműködés keretében kerülhetett sor.
A kis résztvevők szólistáink bemutatóin keresztül ízelítőt kaphattak abból is, hogy milyen magas szintű tánctudásra tehetnek szert a Suholó módszer segítségével akár néhány év alatt.
Asztalos Tamás néptánccsoportunk tehetséggondozott táncosa bejutott a XIII. Országos Ifjúsági Szólótáncverseny döntőjébe. Komoly eredmény a bejutás, nagy megmérettetés elé néz, mert nagynevű együttesek és művészeti iskolák növendékeivel mérheti össze tánctudását a január közepén Egerben tartandó versenyen. A képen szakmai felkészítőjével, Hetényi Leventével. Mentális felkészülését Zákányi Melinda segíti. Gratulálunk és további jó versenyzést kívánunk.
November 25-én újabb állomáshoz érkezett Meríts a forrásból projektünk. Ezúttal az „úticélunk” Sárköz. A decsi Gyöngyösbokréta Hagyományőrző Együttes vezetői érkeztek hozzánk. Rengeteget kaptunk egyetlen nap alatt. A tánctudásunk pontosítása, bővítése mellett Szekeres Beáta gyönyörű viseletbemutatót tartott, a viseletkiegészítők elkészítését is megmutatta és sok történet, háttér ismeretet kaphattunk, ami segíti a táncosokat a sárközi táncok minél hitelesebb előadásában.
Tavasszal a program valódi utazással folytatódik magára a tájegységre.
A rendezvény a Csoóri Sándor Alap támogatásával valósulhatott meg.
#csoorisandoralap #meritsaforrasbol
Ismét egy fantasztikus együttműködés a Babits Mihály Gimnáziummal. A középiskola kulturális napján a Petőfi életét a saját versein keresztül bemutató ötletes műsort több táncbetéttel színesítették a Suholó néptánccsoport szólótáncosai: Asztalos Tamás és Varga Viktória Bianka. Az előadás fináléja Szarka Gyula: Petőfi dicsérete c. dalára készült, a szerző külön engedélyével.
A műsort Bodó Anna rendezte és több osztály együttműködésével valósulhatott meg. A finálé koreográfiáját Zákányi Melinda készítette.
Táncház a Suholó néptánccsoporttal és a TÉKA együttessel
#tanchaz
avagy a néptáncpedagógus a szünetben is dolgozik
Őszi szüet előtti utolsó péntek délután. Laza játékos próbára készülök. Elém áll kis hétéves tehetséggondozottam a szőke copfjával, gyönyörű szemeivel pillogva. Bátortalanul megszólal: "Melinda néni! Hétfőn szülinapozás lesz Mamáéknál a nyugdíjas klubban. Kérdezteti, hogy tudnánk-e ott táncolni pár órácskát." Hát lehet erre nemet mondani?!
Surjány táncosaink az Újpesti Kutlturális Központ felkérésére táncukkal színesítették a Petőfi-est programját.
Kezdődik a 12. tanév a Suholónál. Ismét különleges évre számíthattok élménydús programokkal, vidám próbákkal, színvonalas műsorokkal. Hajrá Suholó!
Első próbák:
Képző tagozat:
Pót beiratkozás aug. 31. 17:00 és szülői tájékoztató 17:30
Gyarapodó, Siheredő, Surjány szept. 4-e, hétfő 16:50
Kisképző tagozat:
Mándurka: szept. 5-e kedd 17:30
Csimpelkedő szept. 13-a, szerda 16:30
Miniképző tagozat
Tipegő szept. 6-a szerda 10:00
Kerimbaba szept 5-e kedd 16:40
Felnőtt tagozat: Ciriburi kezdő mezőségi tanfolyam szept. 6. 18:30
Mi már várjuk a próbaterem illatot és a színpad-lázat. Hát Ti?
Rajz: Bonyhádi Bogika 7 éves
Színtiszta néphagyomány nagyvárosi gyerekektől és felnőttektől nagy odaadással és hűséggel. Egy saját rendezvényekben, vendégszereplésekben és díjakban gazdag tanév összefoglalása.
Ideje: június 17-e 16:30 -tól
Helye: ÚJKK Ifjúsági Ház Budapest, István út 17-19., 1042
Újpest Önkormányzata Káposztásmegyeren is állított májusfát. Mi kaptuk a megtisztelő felkérést a kitáncolásra.
Az esős idő miatt a rövid műsorunkra és a táncházra a Lóverseny téri közösségi Házban került sor.
De a lelkes csapat az eső elvonultával a fát is körültáncolta.
Fotók: Szabó Eszter (ÚJKK) és Fodor ZSófia Angéla
Pünkösd vasárnap táncosaink is képviselhették az Örökség Nemzeti Gyermek- és Ifjúsági Népművészeti Egyesületet a Szentendrei Skanzen Pünkösdi Örökség Ünnep c. nagyszabású rendezvényén, ami egyben az UNESCO Szellemi Kluturális Örökség Egyezmény 20. évfordulóját is ünnepelte. Felléphettek a Fesztiválszínpadon, a lányok pedig a Csepp Csepel Néptáncegyüttes lánykáival együtt a pünkösdi királynéjárás rábaközi változatával házaltak a portákon.
A Pest megyei Pedagógiai LaPOKban cikk jelent meg a Suholó módszerről. A nagy sikerű bemutató órát és előadást követően felkérésre Zákányi Melinda, néptánccsoportunk alapítója cikkben foglalta össze a Suholó módszer lényegét, vagyis a modern agykutatási eredmények néptáncoktatásban való alkalmazásának módjait.
"Ma már tudjuk, az agyunk egy csodálatos, folyamatos fejlődésre, megújulásra képes szerkezet. A gyógyításban és a pedagógiában is egyre elterjedtebb a modern agykutatási eredmények felhasználása. A Suholó módszer a néptáncoktatásba építi be ezeket a vívmányokat. Az eddigi módszereket és teljesen új, saját fejlesztésű technikákat egységes rendszerbe foglaló megközelítés három alappillére a játékosság, az intenzív képességfejlesztés és a pozitív visszacsatolás...."
A folytatás a Pedagógiai LaPOK 2023 tavaszi (6.) számának 49. oldalától olvasható.
Fantasztikus három hét van mögöttünk: két szólótáncverseny, egy énekverseny és egy csoportos fesztivál.
Két szólista hat produkcióval, egy ének kisegyüttes, két csapat két koreográfiával.
Két díj, két különdíj, egy kiemelt arany és egy ezüst minősítés.
További részletek Eredményeink lapon
"Tánc közben varázslat vesz körül. Minden összeáll. A világot pedig harmónia uralja. És egyetlen tökéletes pillanatig minden porcikáddal azt érzed, hogy élsz."
a Battai Majálison, a Közép-Magyarországi Regionális Csoportos Fesztiválon pedig nagymúltú és nagynevű együttesek mellett léphetett színpadra a Surjány és Gyarapodó csapatunk.
Gyönyörű pillanatok Majnik Zsolttól, köszönjük! A moldvai viseleteket, amik között sok eredeti darab van, a Csoóri Sándor Alap támogatásával tudtuk előteremteni. Köszönjük a Nagykovácsi AMI segítségét is. #battaimajalis #majnikfoto #suholo #oroksegegyesulet #csoorisandoralap
Táncolnál? Jól éreznéd magad? Társaságra vágysz? Csatlakozz a Suholóhoz! Kukkants be próbáinkra május 17 és 24-e között.
Már most regisztrálhatsz itt.
A Surjány és Ciriburi csapatunkkal megnéztük a Duna Művészegyüttes Szépséges mezőség című előadását. Fergeteges táncolást láthattunk. Mezőség minden híresebb falva és tánca megjelent a színpadon.
Három táncosunkat indítottuk kisegyüttesként a kerületi népdal-éneklési versenyen. A Jászai Lili, Losonci Luca és Molnár Bogi alkotta Suholó Kispacsírták a 4-esek korosztályában kiemelt arany minősítést értek el. A csapatot Tárnoki Bea és Zákányi Melinda közösen készítették fel. Gratulálunk!
Két táncossal is részt vettünk a Ráckevi Ifjúsági Összművészeti fesztiválon. Asztalos Eszter és Asztalos Tamás a 3. korcsoportban indulhattak. Tamás elnyerte az Aranybokrétás címet, és az Örökség egyesület különdíját is kiérdemelte. Gratulálunk nekik és felkészítőiknek, Hetényi Leventének és Zákányi Melindának.
Ismét egy fantasztikus együttműködés gyümölcse: vendégszereplésünk a Megyeri iskola gáláján. A Suholó néptánccsoport mellett a mindennapos testnevelés keretében néptáncot tanuló negyedikesek is ügyesen szerepeltek, őket is Zákányi Melinda, csoportunk vezetője készítette fel.
KÉSZÜLÜNK:
Virágvasárnapi zöldágazásunkhoz a második énekünk a lenezés szokását idézi
Kedves Lányok és Asszonyok!
Április 2-án zöldágazni és karikázni várunk benneteket Káposztásmegyerre.
Regisztáljatok az eseményre ITT.
Mit is jelent a farsangi kavalkád? Kilencven fős rekord létszám, vidám hangulat, ötletes, házi készítésű jelmezek, helyben készített egyedi maszkok, sokféle tánc és játék. No meg természetesen élő muzsika. Az épp, hogy járni tudó legkisebbektől a már őszes halántékú nagyszülőkig mindenki jól érezhette magát a farsang farkán tartott táncházban.
Elérkeztünk II. Váljék arannyá tárgyalkotó pályázatunk kiállításához. Szeretettel várunk minden érdeklődőt az ünnepélyes eredményhirdetésre és kiállítás-megnyitóra február 15-én délután öt órai kezdettel.
A pályázat zsűrizése és eredményei - gratulálunk az alkotóknak és mentoroknak.
Képriport a megnyitóról Kerekes György jóvoltából
Videó-összeállítás Benke József Jóvoltából
A pályázati kiírás és további részletek: Váljék arannyá a kezed alatt pályázat oldalán
Farsangi táncház a Suholóval Február 18. 16.00-19.00
Zenél: Boldi és Bandája
Várunk bennetek és jelmezeiteket szeretettel!
A magyar kultúra napja alkalmából megrendezett kerületi szavalóversenyen többszáz diáknak és pedagógusnak adott műsort Surjány csapatunk és énekkarunk.
Egy héttel meghosszabbítva január 23-án hétfőn estig várjuk az alkotásokat a leadási helyszíneken. Még most is érdemes nekiállni vagy épp befejezni az elkezdett alkotást.
Új év - új fogadalmak helyett új élmények.
Ez az év is az előzőhöz hasonlóan izgalmasnak és eseménytelinek ígérkezik.
Szeretettel várjuk régi táncosaink mellett minden csapatba az új érdeklődőket is. Nekik előzetes bejelentkezés szükséges elérhetőségeink valamelyikén.
A próbák január 9-i héten indulnak - a tanítási szünethez és a művelődési házak általunk ismert nyitvatartásához igazodva.
Első próbák és foglalkozások
Gyarapodó 9-e, hétfő 16:50
Surjány 9-e, hétfő 17:50
Cseperedő 10-e, kedd 16:40
Tipegő: 11-e szerda délelőtt 10:30
Mándurka és Iprenkedő: 11-e szerda 16:30
Ciriburi: 11-e szerda 18:15
Táncra fel!
Aranyvasárnap ismét szalagavatón szerepeltünk. Csángú hejgetés címmel minden irányból, rálátásában is élvezhető koreográfiával készültünk. A 6-18 éves korosztályt átívelő csapat ügyesen adta elő a nagy tereket bejáró, intenzív, komoly belső erőket, közös lélegzést, lüktetést igénylő pródukciót.
Az értékes, egyedi darabokat is tartalmazó viseleteket ismét a Csoóri Sándor Alap segítségével tudtuk felvenni.
#csoorisandoralap
A több csapat táncosaiból és szülőkből öszeállt kórussal szerepeltünk a Karácsony Káposztáson c. rendezvényen.
A hagyományos betlehemes és névnapköszöntő énekeken kívül kevésbé ismert költők verseit is szavalták a kisebbek, hozzájárulva ezzel az önszerveződő és lassan hagyománnyá váló rendezvény ünnepi hangulatához.
Alapítónk, Zákányi Melinda néptánc bemutató órát és előadást tartott a Suholó módszerről. A programra a Budapesti Őszi Pedagógiai Napok rendezvénysorozat keretében került sor, aminek idei témája a Játékosság, játékosítás az oktatásban. A Suholó módszertan egy sok szempontból teljesen új, a modern agykutatási eredményekre épülő szemléletmód, megközelítés, melynek egyik fő alappillére a játékosság. Két növendékünk, Asztalos Eszter és Tamás élvezetes szabadtánc bemutatóval igazolták a módszer hatékonyságát.
A továbbképzésre a Megyeri úti Általános Iskola, az Oktatási Hivatal Bázisintézménye adott otthont. Az intézmény elkötelezett híve a hagyományok ápolásának, a gyermekjáték- és néptánc oktatásnak. Köszönjük a megtisztelő felkérést és lehetőséget.
Gyertek, melegedjünk fel együtt tipegéssel-topogással, táncolással.
Várjuk a már tipegni tudó gyermekeket és családjaikat közös vidám együttlétre. Anyával, apával, vagy akár nagyival, no meg Bohóc Benővel együtt dünnyögünk, dalolunk, fogócskázunk, zenélünk és táncolgatunk. Mondókáinkat, játékainkat, énekeinket és táncainkat gyönyörű népi hagyományainkból merítjük, és a pici gyermekek világához igazítjuk.
Novembertől szerdán 10:30-11:15-ig a Lóverseny téri Közösségi Házban. Első, ismerkedő foglalkozás szeptember 28-án tartjuk.
Váltócipőt hozzatok!
Tel: +36305952500
mail: linda.neptanc@gmail.com